Türkiye'den Gazze diplomasisi: Erdoğan, Hamas yetkilisi İsmail Haniye ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Toplantı saat 14.30 sıralarında başladı.

Haniye ile yapılacak görüşmelerde ateşkes için atılacak adımların yanı sıra Gazze'ye insani yardımın artırılması, daha etkili ve hızlı ulaştırılmasına ilişkin konular ele alınacak.

BAKAN FİDAN MISIR NUMARASI İLE GÖRÜŞTÜ

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri, İstanbul'da Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile bir araya geldi. Toplantının sonunda iki bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Fidan basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Önceliğimiz İsrail işgaline son vermek ve iki devletli çözüm formülünü uygulamak olmalıdır. Bu olmazsa dün Yemen'den saldırılar, bugün İran-İsrail gerilimi, yarın başka bir savaş, ertesi gün daha fazla iç karışıklık, yarın başka bir savaş, ertesi gün daha fazla iç karışıklık. Bütün bunlar olmaya devam edecek. Biz Türkiye olarak, “Mısır gibi diğer dost ülkelerle birlikte başından beri hep aynı şeyi söyledik. Bu kriz Filistinlilerin hak ettiği şekilde çözülmezse. Hak ettikleri devletliği, bağımsızlığı ve egemenliği alamadıkları takdirde bu tür krizler bölgemizde artarak devam edecek.”Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Boğaz'da yunuslar gemilerle yarışıyorBoğaz'da yunuslar gemilerle yarışıyor
İsrail açıklamaları gündeme gelen AK Partili Zeybekci'den yeni açıklama!İsrail açıklamaları gündeme gelen AK Partili Zeybekci'den yeni açıklama!
Malatya'da korkutan deprem!Malatya'da korkutan deprem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber