TFF hakem değerlendirme toplantısının tamamını paylaştı! “Soruşturma başlatıldı”Futbol

Süper Lig’de neredeyse her hafta yaşanan hakem tartışması, şampiyonluk oynanmasa bile devam ediyor. Merkezi Hakem Komitesi toplantısına ait olduğu iddia edilen görüntüler sızdırıldı. Süper Lig’in 27. haftasında oynanan Galatasaray-Antalyaspor maçında penaltı kararı ve VAR incelemesi geceye damgasını vuran olaylar oldu. Görüntülerde Abdülkadir Bitigen ile MHK eğitimcisi Hugh Dallas’ın konuşmaları büyük tepkilere yol açtı. TFF, 1 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen MHK Eğitim Toplantısının tamamını YouTube kanalında yayınladı.

TFF’NİN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMASI

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

Merkezi Tahkim Kurulu’nun (MHK) düzenli olarak online olarak gerçekleştirdiği iç değerlendirme toplantılarından biri olan 1 Mart 2024 Cuma günü yapılan toplantı, rutin bir eğitim çalışmasıdır. Kamuya kapalı olarak ve içeride gerçekleştirilen bu toplantının bazı bölümleri, sorumsuz ve kötü niyetli kişiler tarafından bağlam dışına çıkarılarak, kamuoyunu manipüle etmek amacıyla bazı sosyal medya kanallarında yayınlanmıştır.

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmak istiyoruz; Bu toplantılarda haftanın en önemli ve kritik hakem kararları değerlendiriliyor, katılımcıların kararlara ilişkin yorumları alınıyor, geçmiş olaylar tartışılıyor ve en uygun sonucun alınması amaçlanıyor. Kamuya kapalı ve kurum bünyesinde gerçekleşen bu toplantının izinsiz yayınlanması suçtur. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

MHK gibi; Türk futboluna yönelik bu tür girişimlerin yarattığı algı kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla söz konusu maçın tamamını TFF YouTube kanalından ve aşağıdaki bağlantıdan online olarak izlemek mümkün.

FENERBAHÇE’DEN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

F.Bahçe Kulübü, sosyal medyada yayınlanan Merkezi Hakem Kurulu (MHK) toplantısına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Sarı-lacivertli kulübün teknik direktörlerinden Can Gebetaş, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, söz konusu paylaşımın yıllardır anlatmaya çalıştıkları adaletsizliklerin ve yaşanan inanılmaz olayların fotoğrafı olduğunu belirtti. bu sezon yaşandı.

Fenerbahçe gibi kendilerinin de saha içi ve saha dışı standart dışı kararların Süper Lig’in kaderini etkilediğini defalarca dile getirdiklerini belirten Gebetaş, şöyle konuştu: “Dün kamuoyunun gündemine gelen görüntüler, Türk futbolunun hakemlere sürüklendiğini bir kez daha gösteriyor. etki ve baskıyla standart dışı kararlar verin.” “Bu, şampiyonluğun kaderini ve sezonun gidişatını etkiliyor ve sorumlular bu ciddiyeti gözlemlemekle kalmıyor, bu oluşuma zemin hazırlıyor, yatırım yapan, çalışan kulüplerin ve milyonlarca taraftarın hak ve hayallerini de oluşturuyor. Futbol mağlup oldu.” dedi.

MHK’nın söz konusu maçın hakemini 1 hafta, VAR hakemini ise 2 hafta süreyle görevlendirmediğini hatırlatan Gebetaş, şöyle devam etti:

“Maç hakemi sadece bir haftalık aranın ardından 3 maçla ödüllendirildi ve VAR hakemi 30. haftadan itibaren yeniden görev almaya başladı. Trendyol Süper Lig’in 27. haftasında oynadığımız Kasımpaşa maçının VAR hakemi, 3 haftadır Merkez Hakem Kurulu tarafından ödül verilmedi.”Birçok sezondur anlatmaya çalıştığımız zihniyet bu sezon da keyfi bir şekilde çizmeye devam ediyor.”

Gebetaş, “Buradan Türkiye Futbol Federasyonu’na sesleniyoruz ve bu konuyla ilgili bir açıklama beklediğimizi, bu ve buna benzer maçların tüm dakikalarının sezon içerisinde yayınlanmasını istediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.” yorum yaptı.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Evine bırakılan not dehşete düşürdü!Evine bırakılan not dehşete düşürdü!
Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!
Yaşanan derbiyle ilgili 'penaltı indirimi' sözleri dikkat çekti!  Avukat Dr. Rezan Epözdemir: Ceza almamaları mümkün değilYaşanan derbiyle ilgili ‘penaltı indirimi’ sözleri dikkat çekti! Avukat Dr. Rezan Epözdemir: Ceza almamaları mümkün değil

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber