Teknelerine, arabalarına, faturalarına… Herşeye el konuldu! Kara para aklama çetesi liderleri yakalandı: Şenerler, Avcılar ve Karallar tutuklandı

“Mahzen-11” operasyonlarında Şenerler, Avcılar ve Karallar olmak üzere 3 organize suç örgütü imha edildi ve liderleri yakalandı. Operasyonlarda ele geçirilenler dikkat çekti.

Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Manisa İl Jandarma Komutanlığı’nın Akhisar Başsavcılığı koordinasyonunda yürüttüğü çalışma sonucunda Manisa merkezli organize suç örgütü şüphelilerine yönelik operasyonlar gerçekleştirildiğini söyledi. İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet göstermektedir.

Şüphelilerin “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “kara para aklama”, “nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik” suçlarını işlediklerini kaydeden Yerlikaya, Erdoğan Şener (Şenerler), Sadrettin Avcı (Avcılar) ve ️Fedai Karal’ın Operasyonları yürüten Karallar, 3 farklı organize suç grubunun çökertildiğini ve elebaşlarının da aralarında bulunduğu 18 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya, operasyonlarda 7 ruhsatsız tabanca, 6 pompalı tüfek, 47 otomobil, 2 tekne, çok sayıda çek, kambiyo senedi, araç satış sözleşmeleri ve gayrimenkul sözleşmelerinin yanı sıra dijital ortamda çok sayıda nakit ve malzeme ele geçirildiğini söyledi. suçtan 2 milyar lira elde edildiği de belirlendi.

Bakan Yerlikaya, “Suç işleyerek kibirlenenlere, halkımızın huzurunu bozanlara, suç örgütlerine ve suç çetelerine tolerans göstermeyeceğiz” dedi. dedi. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Başlık yönlendirmesi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sigaranın 1,5 TL komisyonunu görünce... Sigaranın 1,5 TL komisyonunu görünce…
Sporun ve seyahatin vazgeçilmezi olacak!  Bu fırsatı kaçırmayınSporun ve seyahatin vazgeçilmezi olacak! Bu fırsatı kaçırmayın
Milyon dolarlık daire teklif edildi!  Reddetti... Jandarma'ya bağışladı.Milyon dolarlık daire teklif edildi! Reddetti… Jandarma’ya bağışladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber