Spor muhabirleri Galatasaray – Fatih Karagümrük maçına ilişkin yorum yaptı: “Okan Buruk yönetimindeki en kötü maç”

Galatasaray, evinde Fatih Karagümrük’e 2-0 yenildi. Spor yazarları maçın golünü attı.

Spor yazarlarının yorumları şöyle:

Güntekin Onay: Karagümrük’ün orta sahasında 5 teknik oyuncu bulunuyor. Feghouli, Bertollacci, Eysseric, Mendes ve Can’dan oluşan orta saha, Galatasaray karşısında topu çok rahat kullandı ancak ilk 45 dakikada kontrolü Galatasaray’a bırakmadı. Shota Arveladze iltifatlarımızı hak ediyor. Galatasaray’a karşı deplasmanda savunma yapmayı tercih etmedi. Takımı, sahanın yıldızı Mendes ile 2 gol attı ancak 3 net pozisyondan yararlanamadı. Dün Karagümrük yükselmeyi hak etmişti. Daha fazla gol atabilirlerdi. Shota bu takıma bir kimlik kazandırdı. Teknik kalitesi yüksek, sakin oyuncularla çekici bir futbol oynuyorlar. (Özgürlük)

“OKAN BURUK YÖNETİMİNDEKİ EN KÖTÜ MAÇ”

Bülent Timurlenk: Bu maç, Galatasaray’ın Okan Buruk yönetimindeki 90 dakikasının en kötü ve en unutulmazıdır. Ligde ilk 11’e girmenin yanı sıra, dünkü maç sezon sonunda kimin çantasını Galatasaray’dan toplayacağını da gösterdi. Zaha, kariyeriyle, yeteneğiyle, kazandığı zaferlerle bu Karagümrük’ü tek başına mağlup etmeyi başaran adam olsa da dün gece kendisine “Burada olmadı” damgası vuruldu. Aynı cümleyle konuyu Tete olarak değiştiriyoruz… Kapı önüne konulacak olanlara Sergio’yu da ekleyelim… (Sabah)

“KOMŞUNUZA GÜLMEYİN, BAŞINIZA GELİR”

Levent Tüzemen: Komşuna gülme, senin de başına gelir. F.Bahçe’nin ardından Galatasaray da kupaya veda etti. Tribünlerde şampiyonluk maçındaki kadar büyük bir taraftar topluluğu vardı. Ancak Okan teknik direktörü takım seçiminde ciddiyetten vazgeçince Galatasaray normal futbol oynadı. Karagümrüklü futbolcuların futbol zekası, pas kalitesi, savunma anlayışı ve hücum becerileri mükemmeldi. Özellikle ilk yarıda G.Saray’ın oyun lideri bile yoktu. Her oyuncu kendi yolunda sıkışıp kaldı, son paslarda uyum sağlanamadı. Kaptan Kerem’in Oliveira ve Kaan Ayhan gibi ayakları iyi olan oyunculara set toplarını verememesi G.Saray’ı olumsuz etkiledi. Bir atasözü şöyle der: “İlk iliği yanlış yaparsan iliği ilikleyemezsin.” Okan Hoca’nın 11. golü ilk maçını kaçırdığının göstergesiydi. (Sabah)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber