“Son gelişmeler oldukça korkutucu!” Şamil Tayyar'ın “Ayhan Bora Kaplan”ından çok şaşırtıcı açıklama: “Az önce Bakan Yerlikaya'yı aradım…”

AK Partili Şamil Tayyar, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki son gelişmelerin “oldukça korkutucu” olduğunu belirterek, bu sürece MİT'in de dahil olduğunu duyurdu. Bu gelişmelerin arka planında ise Ayhan Bora Kaplan hakkında soruşturma yürütülüyor. Soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'e yakın üç üst düzey emniyet müdürü hakkında açığa alınan gerekçenin “anayasal düzeni değiştirme girişimi” olabileceği belirtildi.

Şamil Tayyar'ın verdiği bilgiye göre Ankara Başsavcılığı adli soruşturma, İçişleri Bakanlığı ise idari soruşturma başlattı. MİT'in siyasi operasyon iddialarını detaylı şekilde araştırdığı belirtildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yaşanan olayların detaylarına ilişkin Şamil Tayyar'ın haberine göre, örgütün elebaşı Ayhan Bora Kaplan'ın teknik gözetim altına alındıktan sonra Berlin'e kaçmak için Esenboğa Havalimanı'na gittiği ve gözaltına alındığı belirtildi. orada yakalandı. . Kaplan'ın sorgusu sırasında ajanları tehdit ettiği, örgütün üst düzey yöneticilerinden Serdar Sertçelik'in ise gizli tanık olarak koruma altına alındığı bildirildi. Bu duruşmada dikkat çeken bir detay da yurtdışına çıkışı yasaklanan Serdar Sertçelik'in firar etmesi oldu.

Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yaptığı görüşmede, soruşturmanın kısa sürede sonuçlanacağını belirterek, üç Ankara emniyet müdürüne ilişkin açığa alma işlemlerine ilişkin detayları şöyle aktardı:

“Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yaşanan son gelişmeler oldukça korkutucu.

Ankara Başsavcılığı adli soruşturma, İçişleri Bakanlığı ise idari soruşturma başlattı. İki şube araştırıyor.

MİT de işin içinde. Siyasi operasyon iddialarını çeşitli açılardan araştırır.

Soruşturmanın güvenliği nedeniyle Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün üç şefi görevden alındı.

Bu rutin bilgilere ek olarak şunu da aktarayım:

  • Organizasyon lideri Kaplan, teknik gözetim altına alındıktan 10 gün sonra yakalandığını öğrenir. Berlin'e kaçmak için Esenboğa'ya giderken yakalandı.

  • Kaplan, sorgusu sırasında “Yakarsam herkesi yakarım” diyerek polisleri tehdit etti.

  • Örgütün en üst düzey 3 liderinden biri olan Serdar Sertçelik, gizli tanık olarak koruma altına alınıyor. Yurt dışına çıkışı yasak olmasına rağmen kaçar.

  • Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, yurt dışındayken gizli tanığa telefonla ulaşarak piyasaya yayılan o yalan söylemi dile getiriyor. Her iki taraf da görüşmeyi kaydediyor, gizli tanık görüşmeyi medyaya aktarıyor, müdür yardımcısı görüşmeyi savcılığa iletmiyor.

  • Müdür Yardımcısı Demircan sorgusunda “Üstlerimin bilgisine ulaştım” deyince bağlı olduğu Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı ile birlikte açığa alındı.

Daha çok ayrıntı var ama kısa özeti bu.

Konu çok hassastır, spekülatif yorumlardan kaçınılmalı, suç örgütüne zarar verilmemelidir.

Aklımızda soru işaretleri kalmasın diye az önce İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'yı aradım.
Soruşturmayı çok kısa sürede tamamlayacaklarını ve tüm gerçeği kamuoyuna aktaracaklarını söyledi. Devletin ilgili tüm birimleriyle birlikte çalıştıklarını söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da süreci yakından takip ettiğini söyledi.

Teşekkür ederim”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kafa kafaya mücadele ettiler!Kafa kafaya mücadele ettiler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme aldı!  Anket yapıldı, sonuçları dikkat çektiCumhurbaşkanı Erdoğan gündeme aldı! Anket yapıldı, sonuçları dikkat çekti
Mesaj gönderen: Kurtulmuş'tan “Yeni Anayasa” mesajı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş