Sanatçı Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı

İlçedeki özel bir hastanede kanser tedavisi gören ve 82 yaşında hayatını kaybeden Günhan için Bitez ilçesindeki Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’nde tören düzenlendi. Günhan’ın naaşı, kılınan namazın ardından Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törene Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, sanatçının ailesi, yakınları, sevenleri, bazı sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninde hazır bulunan müzisyen Bora Gencer, bugün Günhan’ın doğum günü olduğunu ve acı haberle sarsıldıklarını söyledi.

Son 2-3 yılda bazı yakınlarını kaybettiğini, oyuncu Bahar Öztan’ın geçen ay hayatını kaybettiğini anlatan Gencer, şöyle konuştu: “Artık Şakir kardeşimizle vedalaşıyoruz. Onu her zaman güler yüzüyle hatırlayacağız. Kendisiydi. Çok kıymetli bir insan. Allah rahmet eylesin, yavaş yavaş bu dünyadan gidiyoruz” dedi.

Türk halk müziği sanatçısı Rıfat Kurt da büyük bir ismi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Merhum sanatçının oğlu Ozan Günhan, kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Tüm dostlarımıza, akrabalarımıza, babamı sevenlere ve babamın hastalığı sırasında yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim. Bu süreci bizim için çok kolaylaştırdılar ve yalnız olmadığımızı her zaman hissettirdiler.”

TRT’nin eski genel müdürlerinden Yücel Yener de Şakir Öner Günhan ile birlikte çalıştığını ve kardeş gibi sevdiği can dostunu kaybettiğini belirtti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber