PlayGate Ventures doğdu: dijital oyun sektöründe güçlü bir işbirliği sağlandı!

Türk oyun sektörünün yüksek potansiyeli ve son yıllarda elde edilen başarılar, yerel ve küresel yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dream Games, Spyke Games, Peak, Ace Games, Rollic Games gibi Türk oyun stüdyolarının PC ve mobil sektörlerindeki başarıları tüm dünyadan ilgi görüyor.

Geçen yıl kurulan 24 yeni girişimle aktif oyun girişim sayısını 743'e çıkaran Türkiye'de yapılan 40 yatırım, ülke sanayisine duyulan güveni tazeledi. Türkiye, 2023 yılını Avrupa'da işlem hacmi açısından beşinci, oyun yatırımı işlemlerindeki işlem sayısı bakımından ise birinci sırada tamamladı. Ayrıca Londra'dan sonra Avrupa'daki oyun stüdyolarının çoğu İstanbul'da bulunmaktadır.

Dream Games'in “Royal Match” oyunu dünyanın en çok hasılat yapan oyunu oldu. Ayrıca ünlü PUBG Mobil Dünya Şampiyonasının İstanbul'da düzenlenmesi ve dünyanın önde gelen stüdyolarının İstanbul'da yeni ofisler açması, Türkiye'nin oyun dünyasında önemli bir konuma sahip olduğunu kanıtlıyor.

Mobil, PC ve konsol oyunları, e-spor ve teknolojiler, bulut oyunları, mobil, PC ve konsol oyunları, e-spor ve teknolojiler, bulut oyunları. Eğitici ve simülasyon oyunları, interaktif filmler, VR/AR ve yapay zeka gibi oyun alanlarına yatırım yapılacak.

PlayGate Ventures'ın bölgemizdeki en büyük fonlardan biri olacağına inanıyoruz.

PlayGate Ventures'ın Türk oyun sektörünün gelişiminde önemli bir kaldıraç olacağını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cihat Durmuş, şunları söyledi: “Fonumuz yerli ve küresel tüm yatırımcılara açık olacak. Fonumuz aracılığıyla özellikle küresel yatırımcıların bu sektöre olan ilgisini ülkemize getirmeyi hedefliyoruz. Bu alandaki yatırımlar tüm dünyada giderek büyümekte ve yatırımcılara ciddi oranda kazanç sağlamaktadır. Yatırımcılar ise doğru kanaldan güçlü stüdyolara yatırım yapmak istiyor. StartGate ekosisteminin son kısmı finansman tarafıydı ve PlayGate Ventures'ın kurulmasıyla ekosistemimizi daha güçlü ve daha sürdürülebilir hale getireceğiz. “PlayGate'in bölgemizdeki en büyük fonlardan biri olacağına inanıyoruz” dedi.

PlayGate Ventures'ın en önemli gücünün, alanında yetkin kişilerden oluşan ekibi olduğunu vurgulayan Durmuş, şöyle konuştu: “Ulusal varlığı güçlü ve milli varlığı güçlü bir ekip oluşturduğumuz için PlayGate Ventures'ın kısa sürede ciddi başarılara imza atacağına inanıyoruz. Uluslararası ağın yer aldığı ve alanlarında en başarılı isimlerin yer aldığı Arzu Aydın, Berk Uder, Burcu Erol, Efe Kethüda, Mehmet Külte ve Umut Ersaraç başta olmak üzere oyunun her alanına dokunuyor” diye konuştu.

PlayGate Ventures ile oyun sektörünün ivme kazanacağına inancımız tam.

0de4d7cf-6538-40ee-8fd5-70c9766715aa

PlayGate Ventures'ın destekçilerinden Aktif Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler şunları söyledi: “Türkiye'nin en kapsamlı finansal teknoloji ekosistemi Aktif Bank'ın iştiraki Aktif Portföy olarak girişimcilik ekosistemini desteklemeye ve yeniliklere öncülük etmeye önem veriyoruz. PlayGate Ventures ile bu alandaki kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz. 30 milyar TL fon büyüklüğü ile finans sektörünün lider portföy şirketi olarak; Ülkemiz için çok önemli gördüğümüz oyun sektörünün PlayGate Ventures ile ivme kazanacağına ve Türkiye'den dünyaya birçok başarı öyküsüne imza atacağına inancımız tamdır. “Yatırımcılarımızın ve girişimcilerimizin desteğiyle bu heyecan verici yolculukta yenilikçi fikir ve oyunların hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

PlayGate Ventures'ın odak noktası “Etki Yatırımları”dır.

Son yıllarda dünyanın ilgi odağı olan iklim krizi, sürdürülebilirlik, kaliteli eğitim ve küresel sağlık gibi etkisi yüksek konuları dikkate alan oyun sektörünün de etkisi yatırımcıların ilgisini çekti. Dünya çapında 3 milyardan fazla oyuncunun varlığı, oyunlara yapılan yatırımın etki miktarını artırıyor.

Sağlıklı toplumların ve gezegenin her birey ve kurumun sorumluluğunda olduğunu belirten Durmuş, bu sorumluluk kapsamında etki yatırımları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu içerik marka tanıtımı ve iş birliği amaçlı hazırlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler!  İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler! “Ciddi eksiklikler vardı”
yer: adana! "bende senin fotoğrafların var" Şöyle şantaj yaptı: Babası durumu öğrenip deliye dönünce...yer: adana! “Fotoğrafların bende” diyerek şantaj yaptı: Durumu öğrenen baba çılgına dönünce…
İyice bakmaya çalışırken bu oldu!İyice bakmaya çalışırken bu oldu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş