Netanyahu'ya kötü haber! Norveç duyurdu: “Uygulayacağız”

Eide, ICC'nin Netanyahu ve Gallant hakkında “tutuklama emri” talebine ilişkin değerlendirmelerini Norveç basınına aktararak, ICC'nin tutuklama emri çıkarması ve Norveç toprakları Eide'ye girmeleri halinde Netanyahu ve Gallant'ı tutuklamak zorunda kalacaklarını vurguladı. aynı prosedürün haklarındaki UCM tutuklama kararı için de geçerli olacağını belirtti. Kararın, talep eden Hamas lideri için de geçerli olacağını söyledi.

Eide, aynı uygulamanın diğer Avrupa ülkeleri için de geçerli olduğunu kaydetti.
Norveç, tutuklama emri çıkarılması halinde Netanyahu'yu tutuklayacağını açıklayan ilk Avrupa ülkesi oldu.

NETANYAHU İÇİN TUTUKLAMA TALİMATINA BAŞVURU!

ICC Başsavcısı Kerim Han, 20 Mayıs'ta Netanyahu ve Savunma Bakanı Gallant hakkında “tutuklama emri” talep ettiğini açıklamıştı.
ICC'den yapılan açıklamaya göre Khan, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın yanı sıra Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Sinvar ve Hamas'ın askeri kanadının lideri. İzzeddin el-Kassam Tugayları grubu, Muhammed el-Kasım Dayf hakkında “tutuklama emri” talep etmişti.

(AA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan yasayı yürürlükten kaldırdı Erdoğan, “Seferberlik ve Savaş Durumu Yönetmeliği”ni yürürlükten kaldırdı
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda gerginlik arttı! Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda gerginlik arttı!
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun atama kararları resmen yayımlandı!Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun atama kararları resmen yayımlandı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş