Galatasaray, İcardi meselesi için Kocaelispor’dan yardım istedi

Geçtiğimiz hafta Ankaragücü’nde oynanan maçta taraftarlara yönelik davranışlarından dolayı PFDK’ya sevk edilen Galatasaraylı golcü Mauro Emanuel Icardi, 1 resmi müsabakadan diskalifiye edildi ve 19 bin 500 TL para cezası aldı. Bu gelişmenin ardından Galatasaray, sezonun ilk yarısında Oğuz Ceylan karşısında yapacağı “hakem savunması” konusunda Trendyol 1. Lig kulüplerinden Kocaelispor’dan destek istedi.

ENGİN KOYUN: “ÖNCE BİR KARAR OLDUĞU İÇİN DESTEK İSTEDİLER”

Trendyol 1. Ligi takımlarından Kocaelispor’un Başkanı Engin Koyun, Galatasaray’ın desteğini aldığını doğrulayarak, şunları söyledi: “Evet doğru. Galatasaray Teknik Direktörü, spor hukuku alanında oldukça başarılı olan teknik direktörümüz Abdurrahman Bey’i (Başkurt) arayarak destek istedi. Kurumsallaşma yolunda attığımız adımlarla birlikteliğimiz hukuki açıdan da oldukça iyi. Futbolcumuz Oğuz Ceylan, Sakaryaspor deplasmanında İcardi’nin jestine benzer bir jest yaptı. Temsilcilerin raporlarında yer almadı ancak görüntülerden dolayı oyuncumuz profesyonel futbol disiplin komisyonuna sevk edildi. Savunmamızın ardından sadece bir ceza kesildi. “Kendimizi başarıyla savunduğumuz için Galatasaray da bizden destek istedi” dedi.

ABDURRAHMAN BAŞKIR: “CEZAYI ANCAK ETKİLİ BİR SAVUNMA İLE ALDIK”

Galatasaray Teknik Direktörü ile görüşen Kocaelispor İdari İşler Direktörü Abdurrahman Başkır, şunları söyledi: “Icardi ile aynı mevkide bulunan oyuncumuz, deplasman sonrası taraftara yönelik hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle PFDK’ya sevk edildi. Sakarya maçı. Temsilci raporunda bu yoktu. Süper Lig’de 4, şampiyonluğumuzda ise 3 temsilcimiz var. Raporlara yansıyan bir şey olmadı ancak taraftarın baskıları ve görüntüleri üzerine oyuncumuz disiplin kuruluna sevk edildi. ‘Videolar inandırıcı değil’ dedik. Etkili bir savunma yaptık ve ceza aldık. Icardi’ye 19 bin lira para cezası ve diskalifiye cezası verildi. Daha önce alınmış bir karar olduğu için Galatasaraylı yöneticiler sözlü olarak da detaylı bilgi almak istediler.”

OĞUZ CEYLAN KAZASINDA NE OLDU?

Tribünlere yapılan jestlerin cezası belirlendi

Kocaelispor’un sağ beki Oğuz Ceylan, sezonun ilk yarısında Sakaryaspor ile deplasmanda oynadığı maçta yaptığı el hareketi nedeniyle PFDK’ya sevk edilmiş, ancak medya ve taraftarların toplumsal baskısı sonucu görüntülere dayanılarak hazırlanan temsilci raporunda yer almamıştı. . Sakaryaspor taraftarları Oğuz’a maç cezası verilmesini isterken, Kocaelispor’un etkili savunması üzerine PFDK Oğuz’a ceza kesti.

TFF Tahkim Kurulu Kararı

TFF Tahkim Kurulu, bugünkü toplantısında şu kararı aldı:

“Galatasaraylı oyuncu A.Ş. Mauro Emanuel Icardi, FDT’nin 41/1-a ve 35/4 maddeleri ile FDT’nin 12. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakadan diskalifiye edildi ve 19.500 euro para cezasına çarptırıldı. Rakip takım taraftarlarına hakaret, 00 TL para cezası istisnasının kısmen kabulüyle, tespit edilen ihlalin FDT’nin 36. maddesinde düzenlenen “Sportmenlik Dışı Davranış” ihlali olduğu anlaşıldığından, 2 müsabaka yetkilisi tarafından yasaklanan ve FDT’nin 36 ve 35/4 maddeleri uyarınca 39.000,00 TL para cezasına çarptırılan eylemini haksız tahrik altında yaptığının açık olması üzerine PFDK’nın kararı değiştirilerek 1’den men cezası şeklinde onandı. FDT’nin 12. maddesinin uygulanmasını takiben, bir üyenin test için oy kullanması ve iki üyenin cezanın belirlenmesine karşı oy çokluğu ile oy birliği ile resmi yarışma ve 19.500,00 TL para cezası verilmesine karar verildi. İle karar verildi.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Suudi Arabistan Federasyonu soruşturma başlattıSuudi Arabistan Federasyonu soruşturma başlattı
Galatasaray'dan TFF ve F.Bahçe'ye sansasyonel gönderme!Galatasaray’dan TFF ve F.Bahçe’ye sansasyonel gönderme!
Tahkim Kurulu'ndan Mauro Icardi kararı!Tahkim Kurulu’ndan Mauro Icardi kararı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber